Dziennik budowy
Nieruchomość leśna to termin nieformalny. Dziennik budowy Prawo opisuje ten obszar wyjątkowo prosto. Nazywa go po prostu lasem. Jednak Ustawodawca nakłada na grunt konkretne wymagania, aby tym lasem mogło się stać. Może to wydawać się dziwne, ale ma to swoje uzasadnienie prawne.
Nieruchomość leśna musi mieć powierzchnię co najmniej jednej dziesiątej hektara. Co więcej musi być pokryte roślinnością typową dla lasu, czyli drzewami i krzewami. Ponadto obszar aspirujący do bycia lasem musi być pokryty runem leśnym. Lasem jest także obszar parku narodowego.
Teraz pojawia się pytanie do czego taki teren możemy wykorzystać. Pierwszym co się nasuwa na myśl jest przeznaczenie rekreacyjne. s Można na takim gruncie wyznaczyć ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne. Dodatkowo nakreślić punkty widokowe. To wykorzystanie lasu na pewno przyniesie korzyści finansowe, ale nie za duże.
Las wykorzystać można także w celach przemysłowych, każde dziecko wie do czego służą drzewa. Budowa domów to tylko jedno z wielu zastosowań. Dziennik budowy Z drzew produkuje się meble i elementy wykończenia podłóg, dekoracje i gadżety. Duża gałąź gospodarki bazuje na przemyśle drzewnym. Jednak duża eksploatacja lasu może doprowadzić do szybkiego zniszczenia go. Musimy przecież pamiętać, że okres regenerowania się lasu liczony jest w dziesiątkach lat.
Dlatego też nieruchomością leśną jest także infrastruktura zajmująca się tym obszarem. Wszelkie wzmocnienie koryt rzek, ścieżki i drogi leśne, a także budynki szkółek leśnych także się kwalifikują jako teren leśny. Dziennik budowy Teraz pozostaje mądrze wykorzystywać atuty tego gruntu.
Recent Comments