Jesteś tutaj: dekoracje-ciesielska.pl > Nieruchomości > Ewidencja gruntów i budynków

Ewidencja gruntów i budynków

W prawie pojawiają się często takie pojęcia, których większość niewykształconych prawnie ludzi może nie rozumieć. Ewidencja gruntów i budynków Czymś takim, często niezrozumiałym pojęciem jest ewidencja gruntów i budynków. Niby każdy wie o co chodzi, jednak jak przychodzi co do czego, to tak naprawdę trudno jest określić czym to właściwie jest i czym się zajmuje.

Ewidencja gruntów i budynków to specjalny rejestr publiczny danych liczbowych, bądź tez opisowych, które w dużej mierze dotyczą gruntów, budynków, a także lokali czyli wszelkich nieruchomości. Jest to rejestr geodezyjny. Ponadto zawarte są w nim dane, które k dotyczą także właścicieli nieruchomości, a także osób i jednostek, które daną nieruchomość mają pod władzą, w przypadku kiedy nie istnieje jeden konkretny właściciel owej nieruchomości. Ewidencja gruntów i budynków Ewidencja gruntów i budynków została określona na podstawie rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa.

Ponadto owo rozporządzenia określa jeszcze inne kwestie dotyczące ewidencji jak i ogólnie nieruchomości. W skład tego rozporządzenia wchodzą takie dane jak: sposoby zakładania ewidencji danych gruntów i budynków; ponadto sposoby prowadzenia takich ewidencji a także różne szczegółowe zasady wymiany danych ewidencyjnych między jednostkami i instytucjami. W zakres rozporządzenia wchodzą również szczegółowe informacje objęte ewidencją  a także informacje, które są objęte rejestrem cen i wartości nieruchomości. Ewidencja gruntów i budynków W naszym kraju ewidencja gruntów i nieruchomości jest bardzo często utożsamiana prawnie z katastrem nieruchomości.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.