Jesteś tutaj: dekoracje-ciesielska.pl > Porady związane z domem > Zwalczanie owadów

Balustrady ze stali nierdzewnej

Niektórzy w domu bądź w mieszkaniu posiadają wiele różnego rodzaju dekoracji wykonanych ze złota, ze srebra, pozłacanych, wykonanych z brązu czy nawet ze stali. Balustrady ze stali nierdzewnej Dlatego też pojawia się problem za każdym razem, kiedy owe przedmioty się zabrudzą. Nie wyglądają one wtedy zbyt urodziwie, no i nie służą również jako dekoracja, bowiem tylko obrzydzają pomieszczenie. Z czyszczeniem również jest problem, bowiem jeśli wykorzystamy jakieś detergenty i wodę, to bardzo często takie przedmioty tracą swój blask i robią się wypłowiałe, albo niszczeją. Jak w takim razie radzić sobie z czyszczeniem różnego rodzaju pozłacanych dekoracji, dekoracji wykonanych ze złota, bądź srebra?

Dekoracje j pozłacane najlepiej czyścić za pomocą soku z cytryny, dodając do niego koniecznie grubą sól kuchenną. Następnie należy takie dekoracje obmyć letnią wodą, po czym dokładnie wypolerować z pomocą szmatki i odrobiny mąki.

Jeśli chodzi o czyszczenie srebra, to duże powierzchnie należy wyczyścić za pomocą amoniaku zmieszanego z kredą. Balustrady ze stali nierdzewnej Zapobiegnie to powstawaniu nowej warstwy brudu. Jeśli chodzi o mniejsze ozdoby wykonane ze srebra, to wkłada się je na 12 godzin do spirytusu denaturowanego, po czym dokładnie należy je osuszyć ciepłymi i suchymi trocinami. Srebrną biżuterię wystarczy obmyć wodą z dodatkiem amoniaku.

Ozdoby ze złota należy myć w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, a także sody krystalicznej. Następnie należy je opłukać w ciepłej wodzie, wysuszyć oraz zanurzyć w spirytusie denaturowanym. Po wysuszeniu dokładnie wypolerować.

Balustrady ze stali nierdzewnej Zaś jeśli chodzi o różne ozdoby ze stali to dobrze jest je wyczyścić mieszanką z sadzy i oleju jadalnego, po czym dokładnie umyć we wrzątku, wysuszyć i wypolerować irchą lub zamszem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.