Jesteś tutaj: dekoracje-ciesielska.pl > Projekty wnętrz > Wyposażenie mieszkań

Jednostki powierzchniowe podziału

Wszystko powinno być mierzone za pomocą odpowiednich jednostek. Jednostki powierzchniowe podziału Również nieruchomości są ograniczone poprzez konkretne podziały. Obligatoryjne jest bowiem prowadzenie specjalnej ewidencji gruntów czy budynków. Ona z kolei zakłada specjalne jednostki powierzchniowe podziału kraju dla celów ewidencji. Wyróżniamy trzy grupy owych jednostek.
Pierwszą z nich jest jednostka ewidencyjna. Jest to cały obszar gruntów, które są położone w granicach administracyjnych danej gminy. Jest to również jednostka, którą liczy się kiedy w skład określonej gminy wchodzi miejscowość posiadająca status miasta. W tym wypadku chodzi tutaj o wszelkie grunty, które są położone w granicach administracji owego miasta. Jeśli w mieście zostały utworzone dzielnice, to w takim wypadku jednostką pomocniczą w takiej gminie może być obszar jednej lub też kilku dzielnic. Jednostki powierzchniowe podziału Taką jednostkę ewidencyjną można podzielić na specjalne obręby ewidencyjne.
Natomiast obręby ewidencyjne to z kolei cały obszar różnego rodzaju gruntów, które znajdują się w granicach wsi i poszczególnych sołectw, lub w miastach w określonych granicach dzielnic, ale także osiedli, czy zespołów urbanistycznych. Może to być także teren, który został wyznaczony przez granice naturalne przez cieki, linie kolejowe, ulice czy też inne obiekty zaliczające się do obiektów fizjograficznych.
Oprócz tego wyróżniamy również działki ewidencyjne. Są to wszelkie ciągłe obszary gruntu, które są położone w granicach jednego obrębu. Taka działka ewidencyjna musi być jednorodna pod względem prawnym oraz obowiązkowo musi być wydzielona z otoczenia za pomocą specjalnych linii granicznych. Jednostki powierzchniowe podziału Jednostkę rejestrową gruntów mogą utworzyć wszelkie działki położone w granicach jednego obrębu ewidencyjnego.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.