Jesteś tutaj: dekoracje-ciesielska.pl > Projekty domów > Nowoczesne meble kuchenne

Odśnieżanie dachów

Budowa domu składa się z wielu elementów. Najpierw kładziemy fundamenty potem idą ściany i poziomy mieszkalne. Tak aż po sam dach. Odśnieżanie dachów Sam dach wydaje się być odrębną konstrukcją. Jest on przecież niezwykle skomplikowany. W zależności od tego jak wygląda, różne są jego konstrukcje.

Ważne jest że konstrukcji dachu pod żadnym pozorem nie wolno zmieniać. Przesunięcie belki, bo ujęcie którejś, może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Wszystko dlatego, że na dach działają duże siły i muszą się one równomiernie rozkładać. W innym wypadku przeciążymy jeden z elementów i stracimy dach nad głową.

Klasyczny dach dwuspadowy składa się z deski kalenicowej. Znajduje się k ona na szczycie dachu i stanowi ona podporę dla krokwi. Dodatkowo wyróżnia się także kulawkę, czyli belkę podpierającą krokwie w dolnej ich części. Odśnieżanie dachów W dachu czterospadowym wyróżnia się także krokwie narożne.

Każdy element dachu ma za zadanie rozkładanie siły na inne elementy w taki sposób by nie przeciążać jednej części nośnej. Takie działanie uzyskuje się dzięki trójkątnemu przekroju dachu, albo zbliżonego do trójkąta.

Ta zasada nie działa w wypadku dachu płaskiego. W tym wypadku krokwie dachu pełnią role belek stropowych. Jest to jednak opcja często stosowana w budownictwie miejskim, między innymi ze względu na łatwość konstrukcji tego dachu.

Każdy dach ma swoją specyfikę, różni się ona w zależności od tego jak ma roznosić siły i wytrzymywać napór na przykład śniegu. Jednak ogólna zasada działania jest taka sama w każdym wypadku. Odśnieżanie dachów Ma być taki żeby wytrzymał na lata i żeby w między czasie nic nam nie kapało przez niego na głowę.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.