Jesteś tutaj: dekoracje-ciesielska.pl > Budownictwo > Mieszkania deweloperskie

Plan zagospodarowania przestrzennego

W dzisiejszych czasach szybko rozwijającej się zabudowy niezbędne jest rozsądne rozplanowanie jej. Plan zagospodarowania przestrzennego Oczywiste jest, że nie w każdym miejscu postawimy fabrykę i nie wszędzie można będzie postawić dom. Jednak bazowanie na zdrowym rozsądku inwestorów nie jest dobrym działaniem, bo dla nich liczy się zysk, a nie plan długoterminowego rozwoju miasta. Dlatego też gminy w porozumieniu z odpowiednimi do tego organami państwowymi i poza państwowymi tworzą plany zagospodarowania przestrzennego. Czym jednak są te plany? Jak są konstruowane i kto na nich może skorzystać? O tym w tekście poniżej.

Najprościej mówiąc plan zagospodarowania przestrzennego n obrazuje to jakie inwestycje budowlane mogą być przeprowadzane w danym rejonie miasta czy gminy. Do przestrzegania ich obliguje obowiązujące prawo. Plan zagospodarowania przestrzennego Budowa która nie łapie się w ramy tego planu nie zostanie zaakceptowana.

Na planach zagospodarowania przestrzennego każdy może zyskać i stracić. Zyskać mogą Ci, którzy posiadają działki rolne, które niebawem mają zostać przemianowane na budowlane. Dlatego też deweloperzy szukają takich terenów, bo można na nich niezwykle łatwo zarobić. Stracić można gdy działki budowlane zostaną w nowym planie objęte programem ochrony, albo w ich okolicy ma powstać autostrada. Przez takie rozporządzenie stracimy możliwość postawienia na niej trwałej budowli.

Działka budowlana jest doskonałą inwestycją, wszystko dlatego, że ceny gruntów wciąż rosną. Plan zagospodarowania przestrzennego Nie wiadomo jednak jak zachowa się rynek, bo w pewnym momencie może się przesycić co spowoduje gwałtowny spadek cen. Tego jednak nie można przewidzieć.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.