Jesteś tutaj: dekoracje-ciesielska.pl > Mieszkanie > Ekskluzywne mieszkania

Czym musi się charakteryzować nieruchomość lokalowa?

Budowlane aspekty prawne wyróżniają wiele elementów, które zwykły zjadacz chleba wrzuciłby do jednego worka. Czym musi się charakteryzować nieruchomość lokalowa? Możemy narzekać na skomplikowane polskie prawo, jednak takie rozróżnienia się konieczne. Wszystko dlatego żeby nas chronić. Brzmi to trochę paradoksalnie, ale tak właśnie jest. Inną sprawą jest to, że prawa nie rozumiemy do końca. Tak więc zajmijmy się wyjaśnieniem tego czym jest nieruchomość lokalowa.

Prawo opisuje nieruchomość lokalową jako wydzieloną z nieruchomości macierzystej. Czyli takiej na bazie której została skonstruowana. Taką nieruchomością macierzystą może być grunt, lub parcela, albo nieruchomość budynkowa.

Nieruchomość parcelowa musi także k spełniać dodatkowe wymagania. Jednym z nich jest wydzielenie ścianami od pozostałej części nieruchomości. Dodatkowo te ściany muszą być trwałe, nieprzesuwalne. Czym musi się charakteryzować nieruchomość lokalowa? Dzieje się tak dlatego, żeby móc stwierdzić odrębność lokalową.

Ważne jest także to, że pomieszczenia w nieruchomości lokalowej muszą spełniać wymogi do stałego pobytu w nich ludzi. Cały lokal ponadto może składać się z zespołu pomieszczeń, ale każde z nich musi wchodzić w zakres nieruchomości macierzystej.

Dzięki takiemu sformułowaniu przepisów nieruchomością lokalową może być garaż samodzielny albo istniejący w nieruchomości budowlanej, lokale użytkowe występujące obok mieszkań w celach pomocniczych oraz lokale mieszkalne czyli niemal w każdym wypadku będą to mieszkania.

Jak widać nie każda nieruchomość lokalowa jest mieszkaniem. Czym musi się charakteryzować nieruchomość lokalowa? Dlatego też podpisując umową zwróćmy uwagę w co się tak naprawdę pakujemy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.