Jesteś tutaj: dekoracje-ciesielska.pl > Meble > Drewniana szafa

Kolor ścian do białych mebli

Kolorystyka pomieszczeń naszego domu czy mieszkania to nie tylko kwestia wyglądu i ładnej prezencji ogólnej. Kolor ścian do białych mebli Kolory bowiem mają bardzo silne oddziaływanie na to, w jaki sposób zachowuje się nasza psychika, w jaki sposób my się zachowujemy, a nawet na to, jaki aktualnie mamy humor. W związku z tym kolory mogą być w tym wypadku albo naszym wrogiem, albo sprzymierzeńcem. Aby miejsce miała opcja numer dwa, warto bardzo skrupulatnie dobierać kolorystykę do pomieszczeń swojego domu bądź mieszkania.

W jaki sposób zatem wybierać kolory do poszczególnych pokoi? Czym się kierować przy wyborze? Oczywiście istnieje wiele ogólnych zasad, jednak w większości na każdego dany kolor może oddziaływać zupełnie inaczej.

Jeśli chodzi o malowanie kuchni to tutaj należy się skupić na barwach jasnych i niezbyt intensywnych. Jasność danego koloru sprzyja bowiem apetytowi. Kolor ścian do białych mebli Dlatego kuchnia, jako miejsce bezpośrednio związane z przygotowywaniem posiłków powinna być pomalowana w jakieś jasne, najlepiej słoneczne kolory.

Salon bądź pokój gościnny powinny zostać pomalowane w sposób bardzo neutralny. Tutaj sprawdzą się kolory pastelowe, jednak raczej żółte, różowe i łososiowe niż np. zielenie czy błękity. Sprawdzą się też takie barwy jak kawa z mlekiem czy jasne odcienie brązu. Jednak tak naprawdę należy pamiętać, że wszystko też zależy od tego jaki jest ogólny wystrój tego pomieszczenia i jaka kolorystyka dominuje w zakresie np. mebli czy foteli.

Sypialnie pozostawiają nam pewną swobodę działania w kwestii malowania ścian w tych pomieszczeniach. Tutaj bowiem dobieranie barw jest ściśle związane z naszym gustem. Trzeba jednak pamiętać, że istnieje szereg zasad związany z kolorami i jeśli jakiś bardzo nam się podoba, warto sprawdzić czy nie będzie miał dla naszej psychiki destruktywnego wpływu, co oczywiście może się zdarzyć. Generalnie trzeba pamiętać, aby wybierać raczej kolory spokojne, niezbyt krzykliwe i niekoniecznie intensywne. Kolor ścian do białych mebli Pastele idealnie się sprawdzają zawsze jednak nie są zbyt funkcjonalne i praktyczne, bowiem ściany pomalowane na jasno bardzo szybko się brudzą i blakną.


 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.