Jesteś tutaj: dekoracje-ciesielska.pl > Meblowanie domu i mieszkania > Schowki budowlane

Kolor ścian do białych mebli

Wnętrza w klimacie rustykalnym znacznie różnią się od tych nowoczesnych, także w doborze kolorów. Dominują te kolory, które związane są z naturą, głównie z odcieniami drewna. Można zastosować różnego rodzaju rozwiązania. Zarówno ciemne i ciepłe drewno sprawdzi się w takim wykonaniu, jak i jasne, które wniesie odrobinę nowoczesności do takiego wnętrza. Zdecydowanie należy unikać jaskrawych i krzykliwych barw, które są charakterystyczne dla nowoczesnych pomieszczeń. W rustykalnym domu każdy kolor użyty bywa w konkretnym celu. I tak błękitny stosuje się czasem w kuchni, ponieważ ma zachęcać do jedzenia, a zielony kolor w gabinecie skłania do przemyśleń i refleksji, stąd też jego zastosowanie w przypadku osób, które pracują w domu. Inne kolory nawiązują do naturalnych materiałów. Płótno i bawełna to doskonałe materiały, których kolor będzie idealnie współgrał z klimatem rustykalnego domku. Biele i beże są najbardziej pożądane, im naturalniejszy materiał, tzn. nie poddany zabiegowi farbowania, tym lepiej.

Wybór koloru ścian w pomieszczeniu z białymi meblami może być trudnym zadaniem. Dlaczego? Ponieważ białe meble są uniwersalne i pasują do wielu kolorów ścian, a jednocześnie kolor ścian może zmienić całkowicie wygląd pokoju. W tym artykule omówimy kilka propozycji kolorów ścian, które dobrze będą się komponować z białymi meblami.

Jednym z najczęściej wybieranych kolorów ścian do białych mebli jest szary. Szary kolor ścian idealnie komponuje się z białymi meblami i dodaje pomieszczeniu elegancji. Szarość może być ciemniejsza lub jasna, w zależności od preferencji. Kolor szary jest także neutralny, co oznacza, że pasuje do wielu innych kolorów i stylów dekoracyjnych.

Jeśli szary kolor nie jest Twoim ulubionym, warto zastanowić się nad ciepłymi kolorami, takimi jak beżowy czy kremowy. Te kolory dodają pomieszczeniu ciepła i przytulności. Kolor beżowy dobrze pasuje do białych mebli, tworząc spokojną i harmonijną atmosferę. Natomiast kolor kremowy jest nieco jaśniejszy niż beżowy i może być doskonałym wyborem do mniejszych pomieszczeń.

Kolejną propozycją jest kolor niebieski. Ten kolor ścian jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą dodać pomieszczeniu świeżości i spokoju. Niebieski kolor może być jasny lub ciemny, w zależności od gustu i stylu dekoracyjnego. Białe meble dobrze komponują się z niemal każdym odcieniem niebieskiego, co daje duże pole do popisu w kwestii aranżacji wnętrza.

Jeśli poszukujesz mocniejszych i bardziej intensywnych kolorów, warto zastanowić się nad kolorami czerwonymi lub żółtymi. Czerwony kolor ścian dodaje pomieszczeniu energii i pasji. W połączeniu z białymi meblami może być idealnym wyborem dla osób, które lubią wyrażać siebie poprzez kolor. Z kolei kolor żółty to idealny wybór dla osób, które lubią jasne i ciepłe kolory. Kolor żółty w połączeniu z białymi meblami może dodać pomieszczeniu świeżości i energii.

wybór koloru ścian w pomieszczeniu z białymi meblami zależy od indywidualnych preferencji i stylu dekoracyjnego. Szary, beżowy, kremowy, niebieski, czerwony i żółty to tylko kilka propozycji kolorów

Tags: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.