Jesteś tutaj: dekoracje-ciesielska.pl > Projektowanie wnętrza > Wiosenny powiew w projektowaniu

Dom na wsi, czy dom w mieście?

Dylematy młodego człowieka. Zjeść pierwszy lepszy fasfood, a może dziś zadbać o swój żołądek i szarpnąć się na normalny obiad. Wybrać tą brunetkę o imieniu Anna, a może tamtą blondynkę Marzenę. Są też poważniejsze dylematy, na przykład wtedy gdy młody człowiek szuka samochodu, albo wtedy gdy zastanawia się nad tym w jakim miejscu się osiedlić. Bo różne są przecież zalety i wady mieszkania na wsi, nie mówiąc już o mieszkaniu w domku pod miastem. Jednak wyboru dokonać trzeba. Jakiego? Zależy od nas, ale tekst poniżej pokaże na czym stoimy.

Zaleta mieszkania na wsi to bezpieczeństwo. Nie musimy obawiać się zbyt dużego natężenia ruchu, ponadto rozboje na wsi są znacznie rzadsze niż w mieście. Warto także zwrócić uwagę, że na wsi nie ma dużych korków, więc w razie pożaru albo wezwania pogotowia, nie będziemy czekać zbyt długo, pod warunkiem, że nie mieszkamy na końcu świata. Czas oczekiwania jest porównywalny do tego w mieście. Wadą jest na pewno niewielka różnorodność ośrodków rozrywki. O teatrze czy operze możemy zapomnieć. Kino zdarza się z rzadka, co najwyżej możemy liczyć na Gminny ośrodek kultury i salę sportową, ale i to nie zawsze. Atrakcją może być bliskość natury, ale ileż można siedzieć w lesie?

Miasto to istne przeciwieństwo. Atrakcji na pewno dużo, tak samo jest z pracą, ale i tu musimy czasem dojeżdżać pół miasta stojąc na dodatek w korkach. Na plus działa oczywiście szeroki wachlarz placówek handlowych. W mieście łatwiej jest także wykształcić dzieci. Więc na pytanie gdzie chcemy postawić czy kupić dom, musimy sobie odpowiedzieć sami.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.