Jesteś tutaj: dekoracje-ciesielska.pl > Budownictwo > Gdzie najlepiej wybudować dom?

Sposoby ocieplania budynku

Duże koszty budowy domu sprawiają, że staramy się zaoszczędzić już mieszkając w nim. Ograniczamy palenie kupujemy oszczędny samochód. To wszystko sprawia, że życie jest troszkę tańsze. Jednak największe koszty pochłania użytkowanie domu. Gdzie znaleźć oszczędności?

Warto kupić odpowiedni piec. Musimy przeliczyć czy opłacalne jest instalowanie pieca olejowego, czy tradycyjnego opalanego węglem. Warto także budynek ocieplić. Pytanie jak?

Podstawą jest dziesięciocentymetrowa warstwa styropianu na ścianach. Jest ona niezbędna i bez niej budynek nigdy nie osiągnie dobrej klasy grzewczej. Wykonanie ocieplenia budynku warto zlecić firmie, która da gwarancje na elewacje. To da nam spokojny sen i pewność, że w razie wypadku ktoś się zajmie uszkodzeniem.

Ocieplenie dachu jest równie ważne. Z jednej strony musimy poddasze odgrodzić od reszty budynku, z drugiej samo poddasze nie może oddawać ciepła. Do tego trzeba grubej warstwy waty szklanej, która zapobiegnie oddawaniu ciepła przez dach.

Okna i drzwi muszą być szczelne. Bez szczelność wszystkich ruchomych elementów na próżno będziemy obklejać dom styropianem i watą. Przez okna ucieka wiele ciepła. Dlatego warto zainwestować w plastikowe okna, z przestrzenią między szybami wypełnioną gazem izolującym. Ważne jest także szczelne zamontowanie ich. Bez tego też nic nie zyskamy.

Gdy już skończymy ocieplać budynek należy wynająć specjalistę który określi gdzie dom traci ciepło. Dokona tego dzięki kamerze termowizyjnej, wtedy dokonamy poprawek i będziemy mogli zacząć oszczędzać.


 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.