Jesteś tutaj: dekoracje-ciesielska.pl > Loft > Znaki przeciwpożarowe i ewakuacyjne

Usuwanie plam

Czasem się może zdarzyć, że przez przypadek nasz dywan, czy kanapa zostaną czymś poplamione. Usuwanie plam Wiadomo, że pranie sofy, fotela czy dywanu może sprawić kłopot, a i niektóre plamy niekoniecznie będą miały ochotę zejść pod wpływem zwykłych detergentów. Dlatego też trzeba wywabić je w inny sposób, bez potrzeby prania. Istnieją różne sposoby, w zależności od tego czym udało nam się poplamić daną powierzchnię.

Plamy z żywicy. Potrafią być naprawdę uciążliwe. Najlepiej usuwać je za pomocą benzyny albo terpentyny. Stężenie tych dwóch roztworów pomaga w wybawianiu trudny, klejących się plam, takich jak np. plama wywołana świeżą żywicą. s Jeśli wybrudzimy nią tkaniny nadające się prania, to dobrze jest posmarować taką plamę masłem, po godzinie zmyć ją roztworem amoniaki z solą, a następnie wyprać tkaninę, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Plamy z trawy są szczególnie popularne wśród najmłodszych. Niestety ciężko jest się ich pozbyć za pomocą zwykłego proszku. Usuwanie plam Dlatego też takie plamy z trawy przeciera się czystym spirytusem. Następnie należy wypłukać tkaninę po czym plama powinna z powodzeniem zniknąć. Jeśli zaś mamy coś co jest zaplamione trawą dość konkretnie to najlepiej przetrzeć je wodą utlenioną z amoniakiem, a następnie jeszcze spirytusem.

Plamy z wina również potrafią być bardzo uciążliwe. Istnieją różne sposoby w zależności jakim rodzajem wina uda nam się coś poplamić. Plamy z wina białego zmywa się za pomocą ciepłego spirytusu. Zaś jeśli chodzi o plamy z czerwonego wina, to najpierw należy je spłukać białym winem lub posypać solą, a następnie przetrzeć wódką. Następnie należy to przetrzeć po raz kolejny, tym razem za pomocą ciepłej wody z dodatkiem proszku. Usuwanie plam Dobrym sposobem jest również dodanie kwaśnego mleka do zaprania plamy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.