Jesteś tutaj: dekoracje-ciesielska.pl > Projektowanie domu > Jak dobierać projekty domów przy budowie?

Usuwanie plam

Czasem się może zdarzyć, że przez przypadek nasz dywan, czy kanapa zostaną czymś poplamione. Usuwanie plam Wiadomo, że pranie sofy, fotela czy dywanu może sprawić kłopot, a i niektóre plamy niekoniecznie będą miały ochotę zejść pod wpływem zwykłych detergentów. Dlatego też trzeba wywabić je w inny sposób, bez potrzeby prania. Istnieją różne sposoby, w zależności od tego czym udało nam się poplamić daną powierzchnię.

Plamy z żywicy. Potrafią być naprawdę uciążliwe. Najlepiej usuwać je za pomocą benzyny albo terpentyny. Stężenie tych dwóch roztworów pomaga w wybawianiu trudny, klejących się plam, takich jak np. plama wywołana świeżą żywicą. s Jeśli wybrudzimy nią tkaniny nadające się prania, to dobrze jest posmarować taką plamę masłem, po godzinie zmyć ją roztworem amoniaki z solą, a następnie wyprać tkaninę, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Plamy z trawy są szczególnie popularne wśród najmłodszych. Niestety ciężko jest się ich pozbyć za pomocą zwykłego proszku. Usuwanie plam Dlatego też takie plamy z trawy przeciera się czystym spirytusem. Następnie należy wypłukać tkaninę po czym plama powinna z powodzeniem zniknąć. Jeśli zaś mamy coś co jest zaplamione trawą dość konkretnie to najlepiej przetrzeć je wodą utlenioną z amoniakiem, a następnie jeszcze spirytusem.

Plamy z wina również potrafią być bardzo uciążliwe. Istnieją różne sposoby w zależności jakim rodzajem wina uda nam się coś poplamić. Plamy z wina białego zmywa się za pomocą ciepłego spirytusu. Zaś jeśli chodzi o plamy z czerwonego wina, to najpierw należy je spłukać białym winem lub posypać solą, a następnie przetrzeć wódką. Następnie należy to przetrzeć po raz kolejny, tym razem za pomocą ciepłej wody z dodatkiem proszku. Usuwanie plam Dobrym sposobem jest również dodanie kwaśnego mleka do zaprania plamy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.